A Ceva Animal Health és a Touchlight megállapodást kötött a Touchlight dbDNS technológiájának alkalmazásáról az állategészségügy területén.
A Ceva és a Touchlight hosszú távú együttműködési megállapodást írt alá új dbDNS vakcinák és terápiás készítmények fejlesztésére és gyártására az állategészségügyi indikációk széles skáláján.
Libourne és London 2025.01.16 – A Ceva Anilam Helath az 5. legnagyobb globális állategészségügyi vállalatma bejelentette, hogy megkapta a Touchlight dbDNA technológiáját felhasználó jövőbeli termékek fejlesztésének és gyártásának engedélyét az állategészségügy területén.
Dr. Ian Thompson, a vakcinák globális vezetőjének irányítása alatt a Ceva és a Touchlight széles körű fejlesztési programot folytat majd, hogy innovatív DNS-vakcinatermékeket hozzon forgalomba az állategészségügy számára. Bár az egyezmény pénzügyi feltételeit nem hozták nyilvánosságra, a megállapodás tartalmaz egy előzetes kifizetést, fejlesztési mérföldköveket és a forgalmazott termékek értékesítéséből származó jogdíjakat.
Az együttműködés ötvözi a Ceva világvezető fejlesztési és kereskedelmi képességeit a Touchlight legkiválóbb dbDNS technológiájával, amely lehetővé teszi a gyors, nagy tisztaságú DNS előállítást, és kizárja az antibiotikum-rezisztencia géneket.
A Stonehaven Transactions (a Stonehaven tranzakciós tanácsadó részlege) stratégiai tanácsadóként működött közre a Touchlight részéről a megállapodásban, míg az Arnold & Porter jogi tanácsadóként járt el. A Ceva a BP Collins és az Ernst and Young segítségét vette igénybe.
Marc Prikazsky, a Ceva vezérigazgatója megjegyezte: „Ez egy előremutató technológia, amely kiválóan kiegészíti a nukleinsav-alapú vakcináink fejlesztési portfólióját. A Touchlight egyedülálló szakértelme a szintetikus DNS-ek és fehérjetervezés terén, valamint a Ceva vezető szerepe az állatvakcinák fejlesztésében és gyártásában – beleértve azt is, hogy elsőként vezettük be az RNS-alapú vakcinát a madárinfluenza ellen – lehetővé teszi hatékony, új technológiájú vakcinák kifejlesztését, amelyekre az iparágnak nagy szüksége van.”
A Touchlight alapítója és ügyvezető elnöke, Jonny Ohlson így fogalmazott:
„Ez a megállapodás a Touchlight és a Stonehaven sikeres együttműködésének eredménye. A Cevában olyan partnert találtunk, aki rendelkezik a szükséges ambícióval, vállalkozói kedvvel és rálátással ahhoz, hogy előremozdítsa a dbDNS termékeket az állategészségügy területén. Örömmel tölt el, hogy iparágvezető dbDNS technológiánkat ilyen széles körű programban alkalmazhatjuk.”
A Ceva Santé Animale-ról
A Ceva Santé Animale (Ceva) a világ 5. legnagyobb, globális állategészségügyi vállalata, amelynek küldetése, hogy tapasztalt állatorvosok vezetésével innovatív egészségügyi megoldásokat kínáljon az állatok legmagasabb szintű gondozásának és jóllétének biztosításához. Portfóliója az olyan megelőző gyógyszerek, mint például a vakcinák mellett a haszonállatokat és házi kedvenceket célzó gyógyszerkészítményeket és állatjóléti termékeket, valamint eszközöket és szolgáltatásokat tartalmazza.
A 47 országban 7000 alkalmazottat foglalkoztató Ceva mindennap arra törekszik, hogy OneHealth vállalatként megvalósítsa jövőképét: „Together, beyond animal health”, avagy „Együtt az állategészségügyön túl.
A Touchlightról
A Touchlight egy magántulajdonban lévő, innováció-vezérelt CDMO (szerződéses fejlesztő és gyártó szervezet), amely Londonban, az Egyesült Királyságban található. A cég DNS-szolgáltatások biztosítására és az enzimatikusan előállított doggybone DNS (dbDNA™) gyártására specializálódott, amely lehetővé teszi genetikai gyógyszerek fejlesztését. A Touchlight gyors, enzimatikus DNS-fejlesztést és gyártást kínál valamennyi élen járó terápia esetén, úgymint az mRNS, vírus vagy nem vírus vektor alapú gén terápia és a DNS API. A dbDNA egy minimális méretű, lineáris, kovalens zárt szerkezet, ami nem tartalmaz bakteriális szekvenciákat. A Touchlight forradalmi enzimatikus gyártási platformja egyedülálló sebességű és léptékű DNS termelést tesz lehetővé, valamint olyan nagy méretű és komplex géneket is meg tud célozni, amelyek terápiája a jelenleg ismert technológiákkal nem valósítható meg.